Dental Skills Institute

Głównym celem stomatologii jest jak najdłuższe utrzymanie w zdrowiu zębów własnych pacjenta. Równie ważne jest zachowanie funkcji i estetyki. Poziom brzegu tkanek miękkich wokół implantu i ich kolor powinien odpowiadać wartościom takich samych parametrów jak wokół zęba własnego. Obecnie, w przypadku zagrożonych zębów, oprócz leczenia endodontycznego, brane jest także pod uwagę leczenie implantologiczne.

Serdecznie zapraszamy na 2. Kongres Psychologia w Stomatologii organizowany przez Oboda Group. 
Specjalna cena tylko dla Absolwentów DSI!

Kiedy? 18 maja 2019 r.

Gdzie? Hotel Airport Okęcie, 17 Stycznia 24, 02-148 Warszawa

Kliknij i dowiedz się więcej!

Rozwój stomatologii, a w szczególności periodontologii, chirurgii stomatologicznej oraz chirurgii szczękowo-twarzowej, pozwala na radzenie sobie z problemami zaniku kości szczęki i żuchwy. Dzięki zaawansowanym technologiom stomatologicznym coraz rzadziej mówi się dziś o tzw. beznadziejnych przypadkach, gdy dla pacjenta ze znacznym bezzębiem jedyną opcją była tylko proteza. Współczesne zabiegi w gabinecie dentystycznym kończą się pełną odbudową zębów dzięki implantacji, która niekiedy możliwa jest tylko dzięki wcześniejszemu przeprowadzeniu zabiegów okołoimplantacyjnych.

Aktualnosc 300x300 praktyczne aspekty 3

Curriculum Implantologiczne organizowane przez Dental Skills Institute to 9 jedno- lub dwudniowych intensywnych zajęć, podczas których uczestnicy oprócz wiedzy teoretycznej nabywają praktyczne umiejętności i poznają zagadnienia kluczowe dla samodzielnego wdrożenia zabiegów implantacji w swojej praktyce. Po zakończeniu etapu przygotowawczego, który obejmuje m. in. szkolenia z anatomii, przygotowania gabinetu do zabiegu, podstaw implantologii, planowania leczenia implantologicznego czy protetyki na implantach, uczestnik szkolenia dla stomatologów jest gotowy do samodzielnego przeprowadzenia zabiegu implantacji na pacjencie.

Aktualnosc 300x300 Langot2

Implantoprotetyka jest jedną z najszybciej rozwijających się dyscyplin stomatologii zarówno w zakresie postępowania chirurgicznego, jak i protetycznego. W tym pierwszym zmierza się do uzyskania jak najlepszego procesu osteointegracji i jak najszybszej możliwości obciążenia implantu z uzyskaniem optymalnej estetyki. Część protetyczna, ciągle udoskonalana, w efekcie prowadzić ma do wykonania trwałych uzupełnień braków zębowych. Istniejące sytuacje kliniczne, związane ze stanem jamy ustnej pacjenta, wymagają zastosowania różnych rozwiązań protetycznych, więc zachodzi konieczność indywidualnego podejścia do każdego pacjenta.

„Ogólnopolski Program Edukacji Naukowej” (OPEN) to specjalny fundusz oferujący nieoprocentowane pożyczki na kształcenie ustawiczne osób dorosłych. Pożyczkobiorcy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z ich udzieleniem. Pożyczki mogą zostać wykorzystane na podnoszenie kwalifikacji i rozwój kompetencji w placówkach edukacyjnych Polski i krajów Unii Europejskiej.

Z pożyczki można finansować do 100% kosztów kształcenia, które jeszcze nie rozpoczęło się, a także koszty kształcenia, które już się rozpoczęło do kwoty nieopłaconej.

OPEN to szansa dla wszystkich, którzy nie mogli starać się o dofinasowanie do naszych szkoleń z Krajowego Funduszu Szkoleniowego czy Bazy Usług Rozwojowych, ale również dla tych, którzy otrzymali dofinansowanie, ale chcieliby skorzystać z pożyczki na wkład własny. Jednorazowa kwota pożyczki może wynieść nawet 100 000 zł, a każdy z uczestników projektu może skorzystać z niego kilkukrotnie!

Kliknij i dowiedz się więcej!

 

W dniach 22-23 lutego 2019 roku w Dental Skills Institute odbędą się dwudniowe intensywne warsztaty prowadzone przez światowej sławy specjalistę Prof. Dr. Marcela Wainwrighta pt.: „Zarządzanie tkankami przyzębia – postępowanie chirurgiczne i niechirurgiczne”.

Szybki rozwój implantologii sprawia, że możliwości leczenia pacjentów posiadających braki zębowe znacznie wzrosły. Przemyślane i właściwe zaplanowanie leczenia implantoprotetycznego jest pierwszą i jedną z ważniejszych części sukcesu terapeutycznego, na który składa się: całkowita osteointegracja oraz prawidłowa funkcja opartego na nim uzupełnienia protetycznego.

Twoja praca wymaga publicznych wystąpień? Prowadzisz zajęcia lub planujesz dopiero zostać wykładowcą? Czy zależy Ci na tym, aby profesjonalnie prezentować się przed mniejszą grupa i dużym audytorium? Czy stresujesz się przed każdym publicznym występem? Czy chciałbyś budzić zainteresowanie słuchaczy  swoim wystąpieniem?

Z myślą o osobach, które występują publicznie czy prowadzą różnego rodzaju szkolenia powstał program Top Level Speaker. Szkolenie podzielone na dwa etapy - jednodniowy warsztat i cztery indywidulane sesje coachingowe to doskonały sposób na to, by nauczyć się radzenia sobie ze stresem towarzyszącym publicznym wystąpieniom.

Aktualnosc 300x300 przygotowanie2

Dobra organizacja gabinetu implantologicznego gwarantuje sprawne jego funkcjonowanie i wydajność pracy na wysokim poziomie. Trzecie szkolenie z cyklu Curriculum Implantologiczne obejmuje tematykę organizacji gabinetu w oparciu o zachowanie najwyższych standardów w zakresie sterylności i współpracy zespołu implantologicznego.

Znamy już datę kolejnego wielkiego wydarzenia organizowanego przez naszego Partnera - DGOI. W dniach 25-26 października 2019 w hotelu konferencyjnym Lufthansa w Seeheim, odbędzie się 16. Doroczny Międzynarodowy Kongres DGOI. Będziemy na bieżąco informować Was o szczegółach Kongresu, ale już dziś zarezerwujcie sobie ten termin w kalendarzu!

 

Struktury anatomiczne twarzoczaszki - podstawowa wiedza dla implantologa. Zainwestuj w szkolenie!

Struktura anatomiczna twarzoczaszki to fundamentalna wiedza dla każdego implantologa. Aby rozpocząć więc działalność implantologiczną, najlepiej odbyć szkolenie, które wprowadzi i usystematyzuje anatomię stosowaną twarzoczaszki. Profesjonalne szkolenie implantologiczne w tym zakresie realizowane jest podczas zajęć teoretycznych i praktycznych w prosektorium, aby anatomia opisowa mogła zostać przyswojona w kontekście budowy i funkcji twarzoczaszki ludzkiej na naturalnym materiale pokazowym. Przy wykorzystaniu kadawerów prosektoryjnych uczestnicy szkolenia mają szansą uczyć się budowy, unaczynienia oraz unerwienia zatoki szczękowej.

Curriculum implantologiczne – kompleksowy program przygotowujący do rozpoczęcia praktyki implantologicznej 

Nowoczesna implantologia wymaga wiedzy i doświadczeń, które najlepiej zdobyć w trakcie wysokojakościowych szkoleń. Curriculum implantologiczne to właśnie taka oferta gwarantująca najnowszą wiedzę i umiejętności fachowe podane w przyjazny i atrakcyjny sposób. Dodatkowo uczestnicy szkoleń z tego cyklu mają okazję rozszerzyć także sieć kontaktów branżowych, gdyż przewidzieliśmy stosowne przerwy umożliwiające nie tylko regenerację po intensywnych godzinach szkoleniowych, ale i szansę rozmowy z innymi implantologami.

DSI ma zaszczyt zaprosić na wydarzenie organizowane przez Partnera - DGOI.  W dniach 20-22 września 2018 w Monachium, odbędzie się 15. Doroczny Międzynarodowy Kongres DGOI. Wykłady połączone z warsztatami poprowadzi 68 światowej klasy specjalistów. Dla członków DGOI przygotowaliśmy specjalną ofertę cenową, a także korzystny pakiet grupowy. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt na adres biuro@dsi-edu.com.

Kliknij tutaj i pobierz ulotkę!

 

Wraz z Implant Masters Poland zapraszamy na kolejną edycję kongresu implantologicznego Meet The Master 4, który obędzie się  w Warszawie w RADISSON BLU CENTRUM HOTEL w dniach 14-15.12.2018r. Zaproszeni na Konferencję wybitni naukowcy podzielą się z uczestnikami swoimi doświadczeniami w planowaniu multidyscyplinarnego postępowania złożonych przypadków implantoprotetycznych.

Prowadzenie prezentacji to nie lada wyzwanie, szczególnie kiedy ma to miejsce przed szeroką publicznością. Podczas takiego wystąpienia ważne jest wiele czynników, takich jak na przykład odpowiednia prezencja mówcy, ale także jego relacja z publicznością. Wykładowcy, którzy mają się zmierzyć z zadaniem prowadzenia prezentacji, jeśli nie są do tego odpowiednio przygotowani, nierzadko stykają się z pewnymi trudnościami,  dlatego bardzo ważne dla wykładowcy jest poznanie samego siebie, tj. swoich mocnych stron, ale i ograniczeń.

„Postęp w chirurgii plastycznej śluzówki – od wiedzy podstawowej do odpowiedzialnych działań klinicznych”- tak brzmi tytuł szkolenia z cyklu Master Level Practice, które odbyło się w dniach 18-19 maja w Dental Skills Institute. Intensywny, dwudniowy warsztat był doskonałą szansą na zrozumienie tematyki związanej z chirurgią plastyczną śluzówki, a także przećwiczenie praktycznych umiejętności pod okiem prawdziwego mistrza w dziedzinie periodontologii i implantologii dr Rino Burkhardta, DMD.

dofinansowanie_300x300.jpgCzy wiesz, że możesz skorzystać z dofinansowań do edukacji w Dental Skills Institute ze środków publicznych? Oferujemy wsparcie w zakresie dofinansowań zarówno z Krajowego Funduszu Szkoleniowego jak i z Funduszy Europejskich! Chcesz wiedzieć co zrobić aby uzyskać wsparcie finansowe na nasze szkolenia? Kliknij tu i pobierz nasz przewodnik!

praktyka

Aby ułatwić wybór szkolenia optymalnie dostosowanego do potrzeb i oczekiwań kursantów, przygotowaliśmy krótki przewodnik dotyczący poziomów zaawansowania szkoleń implantologicznych DSI. Nasza oferta edukacyjna obejmuje zarówno programy skierowane do początkujących, jak i tych, którzy, mając doświadczenie w dziedzinie implantologii, chcą rozwinąć swoje umiejętności warsztatowe i zgłębić techniki leczenia wspierającego implantacje.

Opieka stomatologiczna obejmuje nie tylko troskę o stan zdrowia pacjenta i kondycję jego jamy ustnej, lecz także kwestie estetyki i dobrego samopoczucia po wizycie w gabinecie dentystycznym, dlatego kluczowe jest, aby początkujący stomatolog już od pierwszych dni swojej kariery zawodowej zatroszczył się o kompleksowe, merytoryczne przygotowanie oraz praktyczne umiejętności, na bieżąco aktualizowane podczas kursów i szkoleń.

Uczestnictwo w szkoleniach kluczem do rozwoju zawodowego

Profesjonalne szkolenia stomatologiczne pozwalają zdobywać wiedzę o zastosowaniu najnowszych technologii w praktyce, by jak najlepiej wykonywać swoją pracę i znajdować rozwiązanie nawet w najtrudniejszych medycznych przypadkach. Intensywny Program Fellowship Uniwersytetu w Genui we Włoszech obejmuje teoretyczne i praktyczne zapoznanie uczestników z zastosowaniem laseroterapii w stomatologii. Leczenie laserem to przyszłość współczesnej stomatologii, a także prestiż dla placówek, które mają zabiegi wykonywane tą metodą w swojej ofercie.

1 Kongres Psychologii w stomatologii

Serdecznie zapraszamy na 1. Kongres Psychologia w Stomatologii, którego tematem przewodnim będzie w tym roku Odporność Psychiczna.

Kiedy? 16 czerwca 2018 r.

Gdzie? PGE Narodowy w Warszawie.

  • eksperci z Wielkiej Brytanii,
  • test Odporności Psychicznej,
  • cały dzień sesji wykładowo-warsztatowych.

Zostań ekspertem terapii laserowej . Mastership Curriculum „Laser Therapy in Dentistry” z Certyfikatem Uniwersytetu w Aachen.

Curriculum laserowe jest kilkumiesięcznym cyklem specjalistycznych szkoleń z terapii laserowej dla dentystów na różnym poziomie zaawansowania. Cykl składa się z trzech zjazdów, które zwieńczy sesja egzaminacyjna w RWTH Aachen University. Program prowadzony jest przez wybitnego eksperta terapii laserowej –Prof. Norberta Gutknechta i jego zespół naukowców. Pozytywne zaliczenie egzaminu testowego oraz prezentacja 5 przypadków klinicznych z zastosowaniem laserów przed komisją egzaminacyjną zaowocuje uzyskaniem certyfikatu Mastership z tytułem specjalisty w dziedzinie terapii laserowej w stomatologii wydanym przez Aachen University.

Jedyny taki program szkoleń – samodzielnie przeprowadzony zabieg protetyczny

Szkolenia z udziałem pacjentów to najszybsza droga podniesienia swoich umiejętności. Pod okiem specjalistów uczestnicy mają możliwość samodzielnego przygotowania koron, a zajęcia są realizowane w jednej z najlepiej wyposażonych klinik stomatologicznych w Polsce – dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem oraz pracownią protetyczną. Najważniejszym elementem wyróżniającym to szkolenie stomatologiczne jest obecność pacjentów, a więc możliwość wytrenowania umiejętności protetycznych na konkretnym przypadku medycznym.

Cieszące się uznaniem Curriculum Implantologiczne Dental Skills Institute od 2018 r. zostanie rozbudowane o nowe moduły tematyczne oraz o prestiżowe warsztaty z zagranicznymi ekspertami w zakresie implantologii i periodontologii. Już od XVII edycji 2 nowe szkolenia w programie Curriculum poprowadzą Profesor Dr Georg-Hubertus Nentwig oraz Dr Henriette Lerner a cykl zakończy się 3-etapowym egzaminem przed międzynarodową komisją. Jego pozytywne zaliczenie zaowocuje uzyskaniem międzynarodowego certyfikatu potwierdzającego umiejętności implantologiczne, sygnowanego przez DGOI (Deutsche Gesellschaft fur Orale Implantologie) oraz otrzymaniem bezpłatnego członkostwa w DGOI.

Implantologia to aktualnie najszybciej i najskuteczniej rozwijająca się dziedzina stomatologii. Nowe technologie, produkty, a przede wszystkim oczekiwania pacjentów co do efektów zabiegu – i to zarówno protetycznych, jak i kosmetycznych – wymagają od lekarza stomatologa ustawicznego kształcenia. Wszczepienie implantu, aby zakończyło się sukcesem, wymaga dodatkowych zabiegów, takich jak odbudowa kości czy odbudowa tkanek miękkich, czasem leczenia ortodontycznego. 

RasperiniChoroby przyzębia są coraz powszechniejszym problemem zdrowotnym: zbadano, że plasują się one na 6 pozycji pośród najczęściej występujących schorzeń na świecie i mogą również stanowić czynnik ryzyka lub mieć bezpośredni wpływ na powstawanie chorób ogólnoustrojowych.  Coraz bardziej świadomi i wymagający pacjenci nie oczekują od periodontologów jedynie efektów funkcjonalnych leczenia - równie istotnym jest dla nich aspekt estetyczny, co kolejno staje się bodźcem do wnikliwych badań i analiz oraz ciągłego dążenia do doskonałości wśród lekarzy specjalistów. Wprowadzanie nowych pojęć biologicznych, biomateriałów czy technik chirurgicznych (takich jak podejście minimalnie inwazyjne, czynniki wzrostu, różne techniki zachowania brodawek) sprawiają, że sprostanie oczekiwaniom pacjentów staje się możliwe.

Dental Skills Institute w odpowiedzi na duże zainteresowanie tematyką już po raz kolejny ma przyjemność organizować intensywne, praktyczne szkolenie, które poprowadzi jeden z największych autorytetów w dziedzinie periodontologii i ortodoncji – prof. dr Giulio Rasperini, DDS, PhD.

21 października 2017 roku w Warszawie odbędzie się  spotkanie pod hasłem „Koncepcje kliniczne w regeneracyjnej terapii periodontologicznej: ewolucja technik w perspektywie przyszłości” mające na celu pomóc wszystkim zainteresowanym zgłębić tematykę z dziedziny nowoczesnej periodontologii, chorób przyzębia, kontroli zakażeń, chirurgii plastycznej oraz innowacyjnych technik regeneracji tkanek przyzębia.   

Relacja z KolumbiiRelacja naszej Kierownik Naukowej dr hab. n. med. Elżbiety Dembowskiej ze szkolenia intensywnego w Kolumbii, którego organizatorem było Dental Skills Institute we współpracy z Fundacją Esparza. Aby poznać szczegóły wyprawy kliknij tutaj.

dr Schwartz Arad

Ekskluzywne szkolenia z najbardziej uznaną na świecie chirurg szczękowo-twarzową!

W ofercie do wyboru indywidualne, 3-dniowe szkolenie z udziałem pacjentów lub 2-dniowe zaawansowane warsztaty Master Class (różne tematy)!

Szkolenia odbywają się w Schwartz-Arad Surgical Center w Tel Awiwie!

INTENSYWNA PRAKTYKA IMPLANTOLOGICZNA DR MICHALAK Nowy rok = nowe szkolenia!

Z względu na duże zainteresowanie szkoleniami intensywnymi z udziałem pacjentów, podwajamy ilość szkoleń „Intensywna Praktyka Implantologiczna – zabiegi”. Od 2017 roku wprowadzamy drugi wariant szkolenia, którego prowadzącym jest dr n. med. Maciej Michalak. Główne zalety szkolenia pozostają niezmienne: GWARANCJA samodzielnego wszczepienia 6 implantów, kameralna 3 osobowa grupa i maksimum praktyki podczas dwóch intensywnych dni zabiegowych.

Porównaj programy szkoleń i wybierz najlepszą wersję dla siebie.