Dental Skills Institute

RasperiniChoroby przyzębia są coraz powszechniejszym problemem zdrowotnym: zbadano, że plasują się one na 6 pozycji pośród najczęściej występujących schorzeń na świecie i mogą również stanowić czynnik ryzyka lub mieć bezpośredni wpływ na powstawanie chorób ogólnoustrojowych.  Coraz bardziej świadomi i wymagający pacjenci nie oczekują od periodontologów jedynie efektów funkcjonalnych leczenia - równie istotnym jest dla nich aspekt estetyczny, co kolejno staje się bodźcem do wnikliwych badań i analiz oraz ciągłego dążenia do doskonałości wśród lekarzy specjalistów. Wprowadzanie nowych pojęć biologicznych, biomateriałów czy technik chirurgicznych (takich jak podejście minimalnie inwazyjne, czynniki wzrostu, różne techniki zachowania brodawek) sprawiają, że sprostanie oczekiwaniom pacjentów staje się możliwe.

Dental Skills Institute w odpowiedzi na duże zainteresowanie tematyką już po raz kolejny ma przyjemność organizować intensywne, praktyczne szkolenie, które poprowadzi jeden z największych autorytetów w dziedzinie periodontologii i ortodoncji – prof. dr Giulio Rasperini, DDS, PhD.

21 października 2017 roku w Warszawie odbędzie się  spotkanie pod hasłem „Koncepcje kliniczne w regeneracyjnej terapii periodontologicznej: ewolucja technik w perspektywie przyszłości” mające na celu pomóc wszystkim zainteresowanym zgłębić tematykę z dziedziny nowoczesnej periodontologii, chorób przyzębia, kontroli zakażeń, chirurgii plastycznej oraz innowacyjnych technik regeneracji tkanek przyzębia.   

 

Po części teoretycznej, obfitej w unikatowe informacje, uczestnicy płynnie wprowadzeni zostaną w część warsztatową, podczas której przećwiczą nowo poznane metody leczenia pod okiem profesora.

Pierwsze spotkanie z prof. Giulio Rasperinim, które odbyło się 24 lutego 2017 roku w ramach konferencji The Essense of Beauty miało niezwykle pozytywny odbiór i zdobyło doskonałe opinie uczestników.

Szczegółowy program wydarzenia i możliwość rejestracji na stronie internetowej www.dsi-edu.com

Kontakt: biuro@dsi-edu.com tel.: 22 338 70 70