Dental Skills Institute

Uczestnictwo w szkoleniach kluczem do rozwoju zawodowego

Profesjonalne szkolenia stomatologiczne pozwalają zdobywać wiedzę o zastosowaniu najnowszych technologii w praktyce, by jak najlepiej wykonywać swoją pracę i znajdować rozwiązanie nawet w najtrudniejszych medycznych przypadkach. Intensywny Program Fellowship Uniwersytetu w Genui we Włoszech obejmuje teoretyczne i praktyczne zapoznanie uczestników z zastosowaniem laseroterapii w stomatologii. Leczenie laserem to przyszłość współczesnej stomatologii, a także prestiż dla placówek, które mają zabiegi wykonywane tą metodą w swojej ofercie.


Zastosowanie technologii laserowych w stomatologii

Zastosowanie technologii laserowych w stomatologii jest wszechstronne. Używa się ich w leczeniu chirurgicznym i niechirurgicznym tkanek miękkich i twardych oraz w zabiegach estetycznych. Zapewniają skuteczność leczenia paradontozy oraz innych chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej – umożliwiają wykonywanie kompleksowych zabiegów z zakresu periodontologii. Szczególnie atrakcyjne wydaje się działanie lasera w kontekście fotobiomodulacji, czyli metody przyspieszającej gojenie się ran po interwencjach chirurgicznych, które w specyficznym środowisku jamy ustnej jest utrudnione. Metody z użyciem lasera doskonale sprawdzą się w ortodoncji i implantologii szczególnie w leczeniu zapalenia tkanek wokół implantów. To tylko niektóre z przykładów zastosowania tej technologii w zakresie leczenia jamy ustnej, które będą poruszone na praktycznych i teoretycznych zajęciach szkoleń organizowanych w DSI prowadzonych przez czołowych specjalistów. Już ten krótki przegląd wskazuje, jak wiele technik leczenia i zabiegów może zastąpić laser.


Korzyści płynące z udziału w szkoleniu

Nasze szkolenie laserowe to niepowtarzalna okazja, by podczas jednego cyklu zajęciowego poznać pełne spektrum możliwości laserów stomatologicznych. Tak opracowana oferta edukacyjna to rzadkość na rynku – nie tylko pod względem wielości poruszanych zagadnień, lecz także poziomu zajęć. Nauka pod okiem najwyższej klasy specjalistów pozwoli na podniesienie swoich kwalifikacji i zyskanie prestiżowej pozycji w środowisku medycznym. Dzięki jednemu szkoleniu stomatolog ma szansę znacznie zwiększyć zakres i poziom swoich zabiegów, a także w pełni wykorzystywać możliwości zakupionego sprzętu i zwiększyć efektywność i komfort leczenia.