Dental Skills Institute

praktyka

Aby ułatwić wybór szkolenia optymalnie dostosowanego do potrzeb i oczekiwań kursantów, przygotowaliśmy krótki przewodnik dotyczący poziomów zaawansowania szkoleń implantologicznych DSI. Nasza oferta edukacyjna obejmuje zarówno programy skierowane do początkujących, jak i tych, którzy, mając doświadczenie w dziedzinie implantologii, chcą rozwinąć swoje umiejętności warsztatowe i zgłębić techniki leczenia wspierającego implantacje.

  1. Curriculum implantologiczne – dla początkujących

Ten cykl szkoleniowy to najbardziej kompleksowy i obszerny program edukacyjny opracowany przez DSI. Przeznaczony jest dla stomatologów, którzy chcą rozpocząć praktykę implantologiczną. Składa się z dziewięciu podzielonych tematycznie szkoleń, które stopniowo zgłębiają zagadnienia. Uczestnicy po niezbędnym przygotowaniu teoretycznym, przystępują do obszernej części praktycznej, podczas której samodzielnie przeprowadzają i asystują przy zabiegach. Tak opracowany program sprawia, że nasze szkolenia w pełni przygotowują do pracy implantologa. Dodatkowo stomatolodzy uzyskują międzynarodowy certyfikat  DGOI i certyfikat DSI potwierdzające ich kwalifikacje.

  1. Zaawansowane szkolenia implantologiczne

Przechodząc poziom wyżej, proponujemy wachlarz szkoleń zaawansowanych, które obejmują metody leczenia nierozerwalnie związane z implantologią. Praktyka implantologiczna niesie za sobą potrzebę odpowiedniego przygotowania jamy ustnej, a więc ingerencji w tkanki miękkie, twarde, praktycznej znajomości procedur periodontologicznych i ortodontycznych. Każde z naszych szkoleń zaawansowanych przybliża metody pracy implantologa w perspektywie dziedzin towarzyszących implantologii, co pozwala uczestnikom na podniesienie standardu leczenia. Ten profil szkoleń również kładzie nacisk na praktykę, a sprecyzowany, wąski zakres tematyczny przekłada się na mniejszą ilość dni szkoleniowych – 1-2 dni.

  1. Master Level Practice, czyli spotkanie z ekspertem

Regularnie zapraszamy do DSI światowej sławy ekspertów, którzy przeprowadzają ekskluzywne szkolenia (implantologiczne, periodontologiczne). Tego typu spotkania obejmują techniki leczenia, które dopiero wprowadzane są na świecie, pozwalają się zapoznać z innowacyjnymi technologiami i są niepowtarzalną okazją do przetestowania najnowocześniejszego sprzętu. Szkolenia Master Level Practice to niewątpliwie propozycja dla doświadczonych specjalistów, którzy chcą wdrażać przyszłościowe rozwiązania w leczeniu implantologicznym.