Dental Skills Institute

Prowadzenie prezentacji to nie lada wyzwanie, szczególnie kiedy ma to miejsce przed szeroką publicznością. Podczas takiego wystąpienia ważne jest wiele czynników, takich jak na przykład odpowiednia prezencja mówcy, ale także jego relacja z publicznością. Wykładowcy, którzy mają się zmierzyć z zadaniem prowadzenia prezentacji, jeśli nie są do tego odpowiednio przygotowani, nierzadko stykają się z pewnymi trudnościami,  dlatego bardzo ważne dla wykładowcy jest poznanie samego siebie, tj. swoich mocnych stron, ale i ograniczeń.

Warto też zgłębić tajniki właściwej relacji pomiędzy rozmówcą a odbiorcami, aby mieć pewność własnego komfortowego samopoczucia oraz przyjemnego i interesującego odbioru ze strony publiczności. W tej kwestii świetnym wyborem okazuje się szkolenie dla wykładowców Top Level Speaker, przeznaczone dla stomatologów pragnąch rozwijać się jako trenerzy i wykładowcy. Na czym polega to szkolenie oraz jakie umiejętności można dzięki niemu kształtować? O tym poniżej. 

Sztuka skutecznej prezentacji, czyli pierwszy poziom szkolenia Top Level Speaker

Celem szkolenia  Top Level Speaker jest zgłębienie zasad wystąpień publicznych tak, aby były one w odpowiedni sposób dopasowane do publiczności. Zaletą tego szkolenia jest różnorodność formy,  bowiem szkolenie Top Level Speaker obejmuje zajęcia warsztatowe oraz indywidualne sesje coachingowe. Zajęcia warsztatowe opierają się na tajnikach prawidłowej komunikacji i prowadzone są w grupie,  natomiast podczas indywidualnego spotkania można poznać swoją ekspresję oraz sposoby na radzenie sobie ze stresem i popracować nad przełamaniem indywidualnych barier w kontakcie z audytorium.

Successful persuasion techniques for speakers and trainers – poziom drugi szkolenia Top Level Speaker

Drugi poziom szkolenia odbywa się w Wimbledobie, a prowadzi je jeden z Europejskich Liderów w zakresie wystąpień publicznych, Vince Stevenson. Celem szkolenia jest pokazanie, w jaki sposób skoncentrować się na głównym przekazie swojej prezentacji, oraz jak ulepszyć prezentację dzięki odpowiedniej tonacji głosu czy elementom humoru.

Top Level Speaker – szkolenie godne polecenia

Szkolenia Top Level Speaker obejmują kompleksową naukę skutecznego prowadzenia prezentacji. Kładą nacisk na praktyczne aspekty, dzięki czemu zdobytą wiedzę można bez problemu wdrażać podczas prowadzenia prezentacji. Jest to rozwiązanie szczególnie dedykowane tym wykładowcom i szkoleniowcom, którzy poruszają się w obszarze trudnej, ścisłej tematyki wymagającej szczególnego zaangażowania słuchaczy. Tym obszarem niewątpliwie jest stomatologia.