Dental Skills Institute

lasery w stomatologii

Świat medycyny coraz chętniej sięga po najnowsze rozwiązania technologiczne, które dzięki swojemu zaawansowaniu i precyzji, ułatwiają wykonywanie znacznej ilości procedur medycznych. Laseroterapia w stomatologii jest jedną z gałęzi, której rozwój i zastosowanie przynosi komfort pracy nie tylko lekarzom dentystom, ale także pacjentom. Aby zrozumieć, dlaczego lasery w stomatologii mają tak wszechstronne zastosowanie, należy przybliżyć ich możliwości.

Laser biostymulacyjny wykorzystywany jest w większości dziedzin leczenia stomatologicznego. Stosowany jest w zabiegach z zakresu chirurgii do opracowywania tkanek miękkich i twardych, m. in. gingiwektomii, wydłużaniu koron. W periodontologii znajdzie swoje zastosowanie np. przy dekontaminacji kieszonek periodontologicznych, a lekarzom ortodontom ułatwi odklejanie zamków aparatu, bez szkody dla zębów własnych pacjenta. W stomatologii zachowawczej może być wykorzystywany do opracowania ubytków klasy I, II i V i posłuży, jako terapia wspomagająca leczenie próchnicy. Dzięki zastosowaniu laseroterapii można w łatwy, nieinwazyjny sposób usunąć licówki, afty, podciąć wędzidełko oraz zmniejszyć nadwrażliwość zębów. Nie można również zapomnieć o możliwościach wykorzystania laserów do wybielania zębów pacjentów.

Lasery to przede wszystkim precyzja! Ale nie tylko. Genialną zaletą są również ich możliwości terapeutyczne. Biostymulacja z użyciem lasera wpływa na terapeutyczną poprawę efektów zabiegów, których zazwyczaj nie da się osiągnąć przy zastosowaniu tradycyjnych, inwazyjnych metod leczenia. Do zalet wykorzystania laseroterapii w stomatologii z punktu widzenia nie tylko lekarza, ale przede wszystkim pacjenta należy m. in.: bezbolesność zabiegów, zmniejszenie krwawienia w trakcie zabiegu, działanie bakteriobójcze (zmniejszenie ryzyka infekcji), nieinwazyjność i idący za tym w większości brak konieczności zakładania szwów oraz zminimalizowanie obrzęku po zabiegu. Fotobiomodulacja przyspiesza gojenie tkanek po zabiegach, powodując ograniczenie do minimum powstawania blizn, co sprawia, że zachowana jest estetyka tkanek w jamie ustnej.

Więcej o możliwościach zastosowania laserów, można dowiedzieć się w trakcie 2-dniowego szkolenia „Laseroterapia w stomatologii”, które prowadzi wybitny praktyk w tej dziedzinie dr Mark Cronshow. Dental Skills Institute stawia przede wszystkim na praktykę, dlatego również w trakcie tego szkolenia uczestnicy poznają cały wachlarz możliwości, jakie dają lasery w stomatologii, nie tylko w teorii, ale również poprzez ćwiczenia na fantomach!

Program szkolenia: https://www.dsi-edu.com/mastership-laserowe