Idź do góry

Implantacje natychmiastowe – dlaczego warto zdecydować się na szkolenie w DSI?

Powrót Powrót

Implantacje natychmiastowe to szybka i nowoczesna metoda odbudowy zęba, ceniona przez pacjentów zgłaszających się do klinik stomatologicznych. Jeśli pozwala na to stan kości, pacjenci bardzo chętnie korzystają z możliwości jednoczesnej ekstrakcji zęba i zastąpienia go implantem z tymczasowym uzupełnieniem protetycznym. Natychmiastowe wszczepienie implantu w tkankę kostną gwarantuje ograniczenie do minimum liczby wizyt w gabinecie stomatologa, sprzyja szybszemu gojeniu zębodołu oraz zapobiega zanikowi kości.

Szkolenie w DSI – poszerz swoją wiedzę z dziedziny implantologii

Jeśli jesteś lekarzem dentystą specjalizującym się w implantologii oraz protetyce, warto, abyś w odpowiedzi na potrzeby coraz szerszego grona pacjentów poszerzył swoją wiedzę stomatologiczną i nabył umiejętności niezbędne do przeprowadzania zabiegów implantacji natychmiastowej. Potrzebne kwalifikacje możesz zdobyć, uczestnicząc w szkoleniu “Implantacje natychmiastowe od A do Z – strefa estetyczna i funkcjonalna” w Dental Skills Institute.

Atrakcyjny program szkolenia w DSI

Udział w szkoleniu organizowanym przez DSI to doskonały sposób na podniesienie kwalifikacji w obszarze implantologii. Uczestnicząc w nim, dowiesz się, jakie są zasady kwalifikacji pacjentów do zabiegów wszczepienia implantu natychmiastowego ze szczególnym uwzględnieniem przeciwwskazań, nauczysz się oceniać ryzyko wdrożenia tego rodzaju procedury oraz poznasz najczęstsze możliwe powikłania. Program szkolenia obejmuje także wiedzę z zakresu przygotowania pacjenta do implantacji natychmiastowej oraz technik jej wykonania. Materiały szkoleniowe otrzymasz w cenie kursu.

Szkolenie z implantacji natychmiastowej – część praktyczna

Walor szkolenia z implantacji natychmiastowych stanowią warsztaty, w ramach których wykorzystasz zdobytą wiedzę w praktyce. Ich program obejmuje prezentację filmu instruktażowego oraz serię ćwiczeń. Dzięki nim nabędziesz umiejętności zabezpieczania zębodołu, tak aby przyspieszyć gojenie się rany, zrozumiesz rolę korony tymczasowej i opanujesz technikę wykonywania wycisku zęba. Co istotne, warsztaty pozwolą Ci nauczyć się odbudowywać zęby tak, aby spełniały swoje funkcje, a jednocześnie do złudzenia przypominały prawdziwe uzębienie. Umiejętności nabyte w czasie kursu potwierdzi certyfikat wydawany przez DSI.

Dostęp do strefy e-learningowej i współpraca z doświadczonym szkoleniowcem

Szkolenie w DSI warto polecić również ze względu na dorobek zawodowy osoby prowadzącej kurs. Szkolenie oraz praktyczne warsztaty odbywają się pod okiem lekarza dentysty Bartosza Mulawy. Jest to specjalista z bogatym doświadczeniem w dziedzinie implantologii, chirurgii stomatologicznej i protetyki oraz zwolennik i propagator nieinwazyjnych metod leczenia. Jego wysokie kwalifikacje potwierdzają liczne kursy z zakresu implantologii stomatologicznej oraz sposobów regeneracji tkanki kostnej. Dodatkowy bonus dla uczestników szkolenia stanowi półroczny dostęp do strefy e-learningowej, umożliwiającej naukę zdalną.

Atrakcyjny program kursu i warsztatów praktycznych oraz doskonałe zaplecze szkoleniowe i wsparcie profesjonalnej kadry czynią szkolenie z implantacji natychmiastowych doskonałym wyborem dla każdego implantoprotetyka.

Znajdź artykuły o podobnej tematyce