Idź do góry

Periimplantitis – zapobieganie i walka. Niezbędne szkolenie dla implantologów

Powrót Powrót

Periimplantitis to stan zapalny tkanek, który pojawia się wokół implantu zęba. Ryzyko jego wystąpienia wzrasta przy zwiększonej liczbie wszczepionych implantów, a brak odpowiedniego leczenia grozi ich stopniowym rozchwianiem i koniecznością usunięcia. W przypadku periimplantitis kluczowe znaczenie ma efektywne uporanie się z problemem oraz właściwie zaplanowana profilaktyka. Implantolodzy mogą poznać szczegóły postępowania zapobiegawczego i terapeutycznego poprzez udział w szkoleniu Periimplantitis – zapobieganie i walka.

Jak wygląda program szkolenia?

Nasze szkolenie implantologiczne pod kątem zapobiegania periimplantitis i walki z tym schorzeniem skupia się na wielu zagadnieniach, związanych chociażby z samym rozpoznaniem zapalenia wokół implantów. Program obejmuje działania przeciwdziałające rozwojowi choroby na etapie dziąsłowym, kostnym i  protetycznym, a także zabiegi ograniczające jej występowanie. Kompleksowe szkolenie implantologiczne uwzględnia prawidłową identyfikację stanów zapalnych oraz ocenę właściwości strefy wokół implantów.

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie?

Z intensywnego szkolenia w zakresie zapobiegania i leczenia periimplantitis mogą skorzystać wszyscy implantolodzy, którym zależy na poznaniu najważniejszych technik. Ze względu na formułę warsztatową, uczestnicy mogą przećwiczyć poszczególne metody pod opieką doświadczonego eksperta. Profesjonalne szkolenie implantologiczne w DSI jest idealnym rozwiązaniem dla lekarzy zaznajomionych już z implantologią, którzy chcą odpowiednio przygotować się do leczenia skomplikowanych przypadków.

Dlaczego warto odbyć szkolenie?

Uczestnicy szkolenia mają gwarancję dostępu do specjalistycznych materiałów, profesjonalnego wyposażenia oraz strefy e-learningowej, a na koniec kursu otrzymują certyfikat. Nasze szkolenie implantologiczne w pełni wyczerpuje tematy dotyczące klasyfikacji schorzenia i realizacji dalszych działań, pozwalając na podjęcie decyzji o przeprowadzeniu eksplantacji czy określenie potencjalnych szans na regenerację.

Znajdź artykuły o podobnej tematyce