Idź do góry

Szkolenie dla dentystów – jaką specjalizację wybrać, by zwiększyć konkurencyjność gabinetu?

Powrót Powrót

Endodoncja, ortodoncja, chirurgia stomatologiczna, protetyka czy implantologia – na usługi dentystów specjalizujących się w każdej z tych dziedzin istnieje zapotrzebowanie. Którą specjalizację wybrać, by zwiększyć konkurencyjność gabinetu? Decydując o wyborze szkolenia dla dentystów, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim potrzeby rynku.

Implantologia i protetyka – przyszłość stomatologii

Wydaje się, że spośród specjalizacji stomatologicznych najlepsze perspektywy otwierają się przed implantologią i protetyką. Klienci gabinetów dentystycznych coraz chętniej umawiają się na konsultacje do lekarzy tych specjalności. Jest to następstwo rosnącej świadomości społeczeństwa. Wiele osób zna zdrowotne konsekwencje utraty zębów i natychmiast po ekstrakcji decyduje się na implantację lub inne rozwiązania protetyczne. Zabieg implantacji pozwala zapobiec zanikaniu kości szczęki, a rozwiązania z zakresu protetyki przesuwaniu się i pochylaniu sąsiednich zębów. Umiejętnie wykonana praca protetyczna poprawia wygląd uśmiechu, a do jego estetyki przywiązuje się dziś ogromną wagę.

Dlaczego warto zainwestować w szkolenia z propedeutyki implantologii i protetyki?

Aby gabinet stomatologiczny skutecznie konkurował z innymi placówkami, musi dysponować kadrą o wysokich kwalifikacjach. Lekarze mogą je zdobyć na szkoleniach prowadzonych przez wykładowców z warszawskiego Dental Skills Institute. Szkolenia dla dentystów organizowane przez DSI obejmują zwykle kilkanaście godzin intensywnego kursu. Zajęcia prowadzą specjaliści z bogatą wiedzą merytoryczną i doświadczeniem w implantoprotetyce. Kursanci otrzymują materiały szkoleniowe i mają do dyspozycji doskonale wyposażoną bazę do ćwiczeń. Zdobytą wiedzę mogą więc wykorzystać pod okiem wykładowców w ramach praktycznych warsztatów. 

Szkolenia dla dentystów – atrakcyjny program oraz formuła zajęć teoretycznych i praktycznych

Szkolenia dla dentystów przybliżą lekarzom zagadnienia z zakresu podstaw implantologii (szkolenie Curriculum Implantologiczne) oraz protetyki – zarówno w teorii, jak i praktyce. W czasie zajęć stomatolodzy dowiedzą się, jak wyposażyć gabinet świadczący usługi implantologiczne i protetyczne, poznają zasady kwalifikacji pacjentów do zabiegów i schematy postępowania. Na szkoleniach będą też mieli okazję zapoznać się z najnowocześniejszymi technikami zabiegowymi. DSI oferuje również kursy zaawansowane dla implantologów i protetyków. Dzięki nim można zwiększyć umiejętności niezbędne do implantacji natychmiastowych, leczenia stanów zapalnych wokół implantu, regeneracji wyrostków zębodołowych czy rehabilitacji narządu żucia.

Duża liczba gabinetów stomatologicznych na polskim rynku usług medycznych zmusza lekarzy do zdobywania nowych kwalifikacji i poszerzania oferty swoich placówek. Szkolenia dla dentystów pozwalają zdobyć nową wiedzę i umiejętności, a tym samym świadczyć pacjentom pomoc w jeszcze szerszym zakresie.

Znajdź artykuły o podobnej tematyce