Idź do góry

Zarządzanie tkankami miękkimi – zabiegi, których warto się nauczyć

Powrót Powrót

Implantologia to dziedzina, w której stomatolog musi łączyć precyzję wykonania z dbałością o estetykę. Szybki rozwój w tym segmencie oraz rosnąca liczba specjalistycznych gabinetów dentystycznych sprawiają, że dziś szkolenie z zarządzania tkankami miękkimi staje się niezbędną inwestycją, która zwiększa konkurencyjność stomatologa na rynku oraz przynosi szereg wymiernych korzyści zarówno lekarzowi, jak i jego pacjentom.

Dlaczego warto inwestować w specjalistyczne szkolenia implantologiczne?

Precyzyjne operacje na tkankach miękkich wymagają zaawansowanych umiejętności. Szkolenie z zarządzania tkankami miękkimi pozwala stomatologom zdobyć lub udoskonalić swoją wiedzę w tym zakresie. Implantologia należy do tych specjalizacji stomatologicznych, które najszybciej się rozwijają. Ciągle wprowadzane są nowe techniki, narzędzia i materiały. Dlatego warto regularnie uczestniczyć w zaawansowanych szkoleniach z zakresu implantologii, które pozwalają uczestnikom aktualizować swoją wiedzę oraz uczyć się cały czas nowych metod. To kluczowe dla zapewniania sukcesu gabinetu stomatologicznego i budowania swojej pozycji na rynku. Pacjenci coraz częściej wybierają tych specjalistów, którzy są w stanie zaoferować najnowsze rozwiązania.

Jakie szkolenie z gospodarowania tkankami miękkimi wybrać?

Jeśli chcesz nauczyć się zarządzania tkankami miękkimi zarówno wokół implantów, jak i zębów własnych, sprawdź ofertę Dental Skills Institute. Szkolenie „Zarządzanie tkankami miękkimi – najważniejsze procedury” to 2-dniowy intensywny program, który łączy część teoretyczną i praktyczną. W trakcie wykładów prowadzonych przez doświadczonego stomatologia Bartosza Mulawę uczestnicy zyskują kompleksową wiedzę w zakresie chirurgii i mikrochirurgii tkanek miękkich w trzech etapach – przed, w trakcie i po zabiegu.

Trzy etapy zarządzania tkankami miękkimi – przed, w trakcie i po zabiegu

Uczestnicy szkolenia z zakresu gospodarowania tkankami miękkimi uczą się:

  1. w jaki sposób przygotować pacjenta do zabiegów (PRZED),
  2. w jaki sposób przeprowadzać zabiegi FGG, SCTG (zarówno metodą deepitelializacji, jak i jednego cięcia), AAF (W TRAKCIE),
  3. jak postępować z pacjentem po zabiegu – w tej części modułu teoretycznego kursanci dowiadują się jakie leki polecać, w jaki sposób pielęgnować miejsca po zabiegach na tkankach miękkich, jak unikać potencjalnych powikłań oraz jak sobie z nimi radzić (PO).

Liczy się praktyka

W DSI główny nacisk kładziemy na ćwiczenia praktyczne. Nie inaczej jest w przypadku szkolenia  „Zarządzanie tkankami miękkimi – najważniejsze procedury”. Uczestnicy uczą się przeprowadzać zabiegi FGG, SCTG i AAF w praktyce, na modelach zwierzęcych. Ponadto, ćwiczą dowierzchołkowe przesunięcie płata oraz wykonują zabieg z wykorzystaniem płata uszypułowanego. Co więcej, organizatorzy szkoleń zachęcają do dzielenia się przypadkami z własnej praktyki, które zostaną omówione w trakcie kursu.

Wsparcie DSI nie kończy się na szkoleniu

Szkolenie kończy się uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego zdobycie umiejętności w zakresie zarządzania tkankami miękkimi. Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje materiały szkoleniowe i 6-miesięczny bezpłatny dostęp do strefy E-learning DSI.

Zapoznaj się z kalendarzem naszych szkoleń dla stomatologów i zapisz się na szkolenie z zarządzania tkankami miękkimi! Dzięki niemu zyskasz większą pewność siebie i zdobędziesz umiejętności, które mają bezpośredni wpływ na sukces kliniczny i zadowolenie pacjentów.

Znajdź artykuły o podobnej tematyce