Idź do góry

Pracujesz jako asystentka stomatologiczna? Postaw na rozwój i wybierz kurs DSI!

Powrót Powrót

Zawód asystentki stomatologicznej cieszy się sporym zainteresowaniem oraz daje szerokie możliwości rozwoju. To ważne, aby asystent stomatologa podnosił swoje kwalifikacje poprzez udział w dodatkowych szkoleniach w celu poszerzenia zakresu świadczonej pomocy. Higienistki i asystentki stomatologiczne powinny nabywać wiedzę związaną z nowymi, często innowacyjnymi zabiegami. Na rynku można znaleźć certyfikowane kursy dla asystentek stomatologicznych, które uczą zasad asystowania podczas skomplikowanych zabiegów, wpływając na komfort pracy stomatologa i poziom obsługi pacjentów. 

Kursy dla asystentek stomatologicznych w DSI 

Dental Skills Institute organizuje szkolenie Profesjonalna asysta implantologiczna dla osób pracujących w zawodzie asystentki stomatologicznej. Zajęcia odbywają się w Warszawie. Kurs składa się z części teoretycznej i praktycznej obejmującej aż 19 zagadnień, takich jak m.in.:

  • budowa i rodzaje implantów,
  • procedura wszczepiania implantów (ćwiczenia wykonywane na fantomach),
  • metody dezynfekcji,
  • anatomia dla implantologa,
  • opieka nad pacjentem przed, w trakcie oraz po zabiegu,
  • wymogi sanepidu,
  • przygotowanie zespołu implantologicznego do zabiegu,
  • dokumentacja.

DSI oferuje również szkolenie dla asysty stomatologicznej Zabiegi regeneracyjne oczami asysty implantologicznej, podczas którego uczestnicy zapoznają się z zaawansowanymi zabiegami wykonywanymi przed implantacją. Mowa o takich zabiegach jak podniesienie dna zatoki szczękowej metodą zamkniętą oraz otwartą, sterowana regeneracja kości, rozszczepianie wyrostka zębodołowego oraz atraumatyczne ekstrakcje zębów.

Dlaczego warto postawić na szkolenie dla asysty stomatologicznej w DSI?

Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim kompleksowość kursów dla asystentek stomatologicznych organizowanych przez Dental Skills Institute. W ciągu jednego dnia kursanci zyskują niezbędną wiedzę teoretyczną oraz uczestniczą w zajęciach praktycznych. Istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie szkolenia z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Ważne, aby wybierać wyłącznie certyfikowane kursy dla asystentek stomatologicznych, które są zgodne z obowiązującymi regulacjami. Warto postawić na znane i polecane przez innych placówki, takie jak DSI, współpracujące z doświadczonymi lekarzami. Poprzez ciągły rozwój można dopasować się do wymagań na rynku pracy i zapewnić sobie ciągłość zatrudnienia. Dodatkowe szkolenia dla asystentek są opłacalną inwestycją również dla samego pracodawcy, który podnosząc kwalifikacje pracowników, zwiększa równocześnie poziom świadczonych usług stomatologicznych. 

Znajdź artykuły o podobnej tematyce