Dental Skills Institute

dr Devorah Schwartz Arad SPECJALISTA CHIRURGII JAMY USTNEJ I SZCZĘKOWO-TWARZOWEJ.

Dr Devorah Schwartz-Arad uzyskała tytuły DMD i PhD na Wydziale Medycyny Uniwersytetu Hebrajskiego w Jeruzalem/Izrael. Jest specjalistką w chirurgii jamy ustnej i szczękowo-twarzowej i od 2008 roku była starszym wykładowcą na Wydziale Chirurgii Jamy Ustnej i Szczękowo-Twarzowej w Szkole Medycyny Dentystycznej Maurice i Gabrieli Goldeschleger na Uniwersytecie w Tel Awiwie.

Od 2016 r. dr Schwartz-Arad jest Profesorem na Wydziale Stomatologii State University of Granada (Grenada, Hiszpania) oraz Profesorem, UCAM, na Universidad Catolica De Murcia (Murcia, Hiszpania).

Badania dr Schwartz-Arad skupiają się na natychmiastowym wszczepianiu implantów dentystycznych, procedurach augmentacji kości na potrzeby wszczepiania implantów, wpływie palenia na powodzenie wszczepiania implantów oraz na wpływie lęku na proces rekonwalescencji pacjentów.

Dr Schwartz-Arad jest członkiem Komisji Egzaminacyjnej na specjalności Chirurgia Jamy Ustnej i Szczękowo-Twarzowej nominowanym przez Radę Naukową Izraelskiego Stowarzyszenia Dentystycznego. Jest również aktywnym członkiem Europejskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (EAED).

Jest autorką i współautorką artykułów na zaproszenie redakcji, opublikowała również dużą liczbę artykułów naukowych i streszczeń oraz zaprezentowała ponad 100 dokumentów na spotkaniach naukowych i międzynarodowych konferencjach akademickich w Izraelu, Europie i Stanach Zjednoczonych.

Dr Schwartz-Arad otrzymała liczne wyróżnienia akademickie i zawodowe przyznane między innymi przez Izraelską Akademię Nauk i Izraelskie Stowarzyszenia Nowotworowe.

Dr Schwartz-Arad jest autorką i redaktorem książki "Ridge preservation & immediate impalntation" opublikowanej przez wydawnictwo Quintessence w 2012 roku. Jej najnowsza książka "Esthetics in Dentistry" została opublikowana w połowie 2016 r. przez wydawnictwo Quintessence.

Dr Schwartz-Arad jest właścicielem i starszym chirurgiem w Schwartz-Arad Day-Care Surgical Center (Ramat-Hasharon, Izrael) zajmującym się chirurgią szczękowo-twarzową, zaawansowaną implantologią, periodontologią i endodoncją. Jest założycielem i menadżerem Conflict & Dialogue (NPO) Study Club.