Dental Skills Institute

Dr. Francesco Mangano urodził się w 1979 r. nad jeziorem Como we Włoszech. Ukończył Uniwersytet w Mediolanie w 2003 r.. Zaraz po ukończeniu studiów poświęcił się implantologii, uczestnicząc w Podyplomowym Programie Implantologii Jamy Ustnej i Regeneracji Kości (Oral Implantology Clinic), Wydziału Periodontologii Międzynarodowego Stowarzyszenia Badań Stomatologicznych, na Uniwersytecie w Guarulhos (Sao Paulo, Brazylia), gdzie został Instruktorem klinicznym. Po tym doświadczeniu intensywnie pracował w dziedzinie protetyki stomatologicznej i stomatologii cyfrowej.

Dr Mangano jest wykładowcą w jednostce akademickiej stomatologii cyfrowej, IRCCS, szpitala San Raffaele w Mediolanie (Włochy), założycielem i koordynatorem naukowym pierwszego na świecie 2-letniego programu magisterskiego ze stomatologii cyfrowej na Uniwersytecie Varese ( Włochy).

W 2016 roku ukończył doktorat z biotechnologii, nauk biologicznych i technik chirurgicznych w Katedrze Nauk Chirurgicznych i Morfologicznych Uniwersytetu Varese (Włochy).
Od 2018 r. Jest profesorem nadzwyczajnym i wykładowcą w pierwszym państwowym uniwersytecie medycznym Sechenov w Moskwie.

Jest redaktorem działu sekcji stomatologii cyfrowej BMC Oral Health, redaktorem naczelnym Journal of Dental Research Dental Clinics Dental Prospects (JODDD) oraz redaktorem prowadzącym Journal of Dentistry, Biomedical Research International (sekcja inżynierii tkankowej) oraz redaktorem The Open Dentistry Journal, ponadto pracuje jako recenzent najważniejszych międzynarodowych czasopism recenzowanych o wysokim współczynniku oddziaływania.

Dr. Mangano jest członkiem Międzynarodowego Kolegium Dentystów oraz założycielem i członkiem zarządu międzynarodowego stowarzyszenia Digital Dentistry Society (DDS). Jest autorem 100 publikacji naukowych indeksowanych w Pubmed i publikowanych w międzynarodowych recenzowanych czasopismach o wysokim współczynniku oddziaływania. Jest współautorem trzech książek na temat implantologii i chirurgii z przewodnikiem.

Dr. Francesco Mangano prowadzi klinikę stomatologiczną w Gravedonie (Como, Włochy) razem ze swoim wujkiem i mentorem – Prof. Carlo Mangano.