Dental Skills Institute

CerkaskiDr n. med. Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w zakresie stomatologii, specjalista stomatologii zachowawczej i endodoncji. Prowadzi prywatną praktykę EndoEstetica ukierunkowaną na kompleksową rehabilitację estetyczno-funkcjonalną. Jest wykładowcą na kongresach krajowych i zagranicznych oraz członkiem Rady Programowej Czasopisma PTE Endodoncja.pl, Endodoncja w Praktyce, CAD/CAM. International Magazine of Digital Dentistry i Editorial Board magazynu Roots. International Magazine of Endodontology.

Jest autorem prac naukowych, autorem i koordynatorem programu zajęć endodoncji przedklinicznej prowadzonych na Oddziale Stomatologii UM w Poznaniu dla studentów polsko- i anglojęzycznych. Staż naukowo-szkoleniowy odbył na University of Michigan, AnnArbor, USA. Jest również aktywnym członkiem American Association of Endodontists, European Society of Endodontology oraz Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Doktor Cerkaski jest również członkiem i założycielem Polskiego Towarzystwa Ergonomii Stomatologicznej, a w latach 2014-2016 był Vice-Prezydentem Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (PASE).

Jako pierwszy w Wielkopolsce wprowadził do rutynowej praktyki leczenie stomatologiczne z wykorzystaniem mikroskopów zabiegowych w systemie ergonomicznej pracy „na 6 rąk” z dwiema czynnymi asystami stomatologicznymi. Prywatnie jest pasjonatem fotografii i muzyki, maratończykiem, zdobywcą Kilimanjaro i gra hobbystycznie na gitarze.