Dental Skills Institute

Opieka stomatologiczna obejmuje nie tylko troskę o stan zdrowia pacjenta i kondycję jego jamy ustnej, lecz także kwestie estetyki i dobrego samopoczucia po wizycie w gabinecie dentystycznym, dlatego kluczowe jest, aby początkujący stomatolog już od pierwszych dni swojej kariery zawodowej zatroszczył się o kompleksowe, merytoryczne przygotowanie oraz praktyczne umiejętności, na bieżąco aktualizowane podczas kursów i szkoleń.

Dobre szkolenie stomatologiczne musi spełniać przede wszystkim kilka istotnych kryteriów. Po pierwsze, prowadzący powinien być w danej dziedzinie ekspertem- praktykiem, który stosuje w swoje praktyce omawiane metody i stale podnosi swoje kwalifikacje. Po drugie grupa szkoleniowa powinna być na tyle mała, aby umożliwić komfortową naukę i pracę podczas kursu stomatologicznego oraz bezpośredni kontakt uczestnika z prowadzącym. Każdy kursant powinien mieć możliwość zadawania pytań i uzyskania odpowiedzi bezpośrednio od prowadzącego. Istotną kwestią, szczególnie podczas tego typu zajęć, które mają za zadanie w przyszłości pozwolić dentyście na zastosowanie przedstawionych przez prowadzącego procedur we własnym gabinecie, jest ilość czasu poświęconego na praktykę. Bez wątpienia nie powinno wybierać się tych kursów i szkoleń dla początkujących stomatologów, które obejmują wyłączenie zajęcia teoretyczne. Żadna bowiem specjalizacja medyczna nie może obejść się bez zajęć praktycznych, przeprowadzanych z użyciem profesjonalnego, nowoczesnego sprzętu. Warto dodać, że narzędzia, jakie używane są podczas warsztatów, nie mogą być przypadkowe, lecz specjalnie dobrane i w pełni profesjonalne, dostarczane przez liderów rynku stomatologicznego, po to, by dentysta nie miał problemu z dopasowaniem odpowiedniego sprzętu do konkretnych procedur i mógł w przyszłości z sukcesem wykonywać prezentowane zabiegi na pacjencie.

Lokalizacja szkoleń dentystycznych             

Kwestia lokalizacji, w jakiej kurs dentystyczny się odbywa też nie jest bez znaczenia. Z pewnością czas potrzebny na dotarcie do miejsca, w którym odbywa się szkolenie, czy też opcje noclegu, a czasami również perspektywy na spędzenie czasu wolnego po szkoleniu będą czynnikami, jakie mogą mieć wpływ na podjęcie decyzji o wyborze odpowiedniego szkolenia. Ułatwieniem jest szukanie szkoleń w mieście, do którego z każdego innego nie będzie problemów z dojazdem, dlatego tez dentyści rozpoczynając poszukiwania zwyczajnie wpisują w wyszukiwarce zwroty typu: szkolenia stomatologiczne Warszawa. W stolicy najłatwiej nie tylko o doskonałe zaplecze dydaktyczne, ale również o dogodny dojazd i infrastrukturę.

W dzisiejszych czasach już nie cena odgrywa największą rolę przy wyborze szkolenia, ale opinie innych na jego temat. Warto dlatego zapytać znajomych, kolegów/koleżanki z branży, bądź też wejść na dobre, tematyczne forum internetowe i dopytać się, na jakie szkolenie warto pójść i dlaczego. Opinie o szkoleniach są też często umieszczane przez organizatorów szkoleń do wiadomości publicznej. Warto zwrócić uwagę czy rekomendacje wskazują na autorów, tak aby można było się z nimi skontaktować i zapytać o szczegóły.  

Mimo, iż cena nie jest decydującym czynnikiem, lekarze, którzy uczestniczą w wielu szkoleniach chętnie poszukują różnych form wsparcia finansowego.  Warto więc zwrócić uwagę, czy organizator szkoleń stomatologicznych oferuje możliwość uzyskania dofinansowań z różnych Funduszy Publicznych oraz czy został zweryfikowany i jego usługi znajdują się np. w Bazie Usług Rozwojowych. Każdy podmiot zgłoszony do Izby Lekarskiej powinien też nadawać punkty edukacyjne.

Obok teoretycznej wiedzy, jak i praktycznych umiejętności, nie bez znaczenia są także certyfikaty potwierdzające ukończenie danego kursu, coraz częściej międzynarodowe, honorowane na całym świecie.

Mając na względzie powyższe kwestie w Dental Skills Institute dbamy o światową jakość kształcenia. Naczelną zasadą jest nauka poprzez praktykę, przy użyciu tylko specjalistycznego i nowoczesnego sprzętu, a edukacja nie kończy się na zdobyciu certyfikatu, ponieważ uczestnik szkolenia w każdej chwili może ją kontynuować, korzystając z indywidualnych konsultacji z prowadzącym, czy też z bezpłatnego dostępu do strefy e-learning.

Karda dydaktyczna centrum szkoleniowego Dental Skills Institute

Rozumiemy, że dobre szkolenie wymaga maksimum energii i staranności, poświęconych na przygotowanie programu, materiałów, sprzętu. Za tym wszystkim stoi sztab specjalistów - Kadra Dydaktyczna, składająca się z kilkunastu profesorów i doktorów, oraz kompetentny i zgrany personel, który czuwa nad przebiegiem i organizacją szkoleń. Do dyspozycji lekarzy oddajemy też zaplecze dydaktyczne, z kilkoma salami szkoleniowymi w sercu Warszawy. Dopełnieniem naszych starań jest stała i ścisła współpraca z ośrodkami edukacyjnymi w Polsce i na świecie.

Szkolenia Dental Skills Institute skierowane są do dentystów na różnym poziomie zaawansowania. W ofercie znajdują się  kursy stomatologiczne o różnorodnej tematyce i  intensywności aby każdy mógł wybrać program edukacyjny najlepiej odpowiadający własnym potrzebom.

Lekarze, którzy jeszcze nie mieli styczności z implantacją, ale chcieliby nabyć nowe umiejętności i samodzielnie przeprowadzać zabiegi najczęściej wybierają Curriculum Implantologiczne: cykl składający się z 9 spotkań, po których uczestnicy zdają egzamin, a po pozytywnym zaliczeniu otrzymują certyfikaty, w tym Międzynarodowy Certyfikat Umiejętności Implantologicznych DGOI. Wybierając odpowiedni cykl szkoleń z implantologii, początkujący stomatolog powinien zwrócić uwagę, czy zajęcia odbywają się z udziałem pacjentów. Przeprowadzenie zabiegu implantacji w praktyce, pozwoli dentyście na jego późniejsze samodzielne prawidłowe wykonanie we własnym gabinecie. Dla tych, którzy chcieliby w krótkim czasie nabyć maksimum umiejętności praktycznych, dobrym wyborem będą „Intensywne szkolenia implantologiczne z udziałem pacjentów”. Na takie szkolenie może wybrać się dentysta, który ma już doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów implantologicznych: to doskonała propozycja m.in. dla absolwentów Curriculum Implantologicznego.

Doświadczony stomatolog wybierze któreś ze stomatologicznych szkoleń zaawansowanych, może to być np.: „Protetyka zaawansowana i okluzja”, „Gospodarowanie tkankami miękkimi” czy „Kortykotomia z wykorzystaniem piezochirurgii i laseroterapii”.

Programy edukacyjne są stale aktualizowane, coraz bardziej nowoczesne i wychodzą naprzeciw potrzebom rynku. Przykładem mogą tu być szkolenia z terapii laserowej w stomatologii, które są zwieńczeniem oczekiwań nie tylko lekarzy, ale przede wszystkim pacjentów, którzy wybierają dentystów oferujących skuteczne, krótkotrwałe i bezbolesne leczenie.