Idź do góry

Szkolenia dla Asysty

Pracujesz jako asystentka stomatologiczna? Dzięki szkoleniom z naszej oferty możesz sprawnie i szybko rozszerzyć swoją wiedzę i umiejętności. Dental Skills Institute to miejsce, w którym poznasz całą wiedzę potrzebną do pracy w nowoczesnym gabinecie stomatologicznym.

 

Szkolenia dla asystentek stomatologicznych — czego cię nauczymy?

Szkolenia dla asysty to blok programów edukacyjnych, które przygotowują do pracy w gabinetach stomatologicznych oferujących zabiegi implantacyjne. Podstawowy kurs Profesjonalna asysta implantologiczna będzie dla Ciebie wyczerpującym źródłem wiedzy na temat asystowania przy zabiegach wszczepiania implantów. Nauczymy Cię przygotowywania miejsca zabiegu i obsługi narzędzi. Poznasz procedury i wykonywane podczas implantacji czynności. Po kursie będziesz mieć kompletną wiedzę na temat postępowania z pacjentem w trakcie jego wizyty. Cały program szkolenia obejmuje aż 19 zagadnień. Poznasz je w teorii oraz przećwiczysz w trakcie zajęć praktycznych.

W DSI możesz wziąć również udział w certyfikowanym kursie Zabiegi regeneracyjne oczami asysty implantologicznej. Na tym kursie poznasz zaawansowane zabiegi wykonywane często przed właściwym zabiegiem implantacji. Dzięki temu zdecydowanie poszerzysz swoją wiedzę i zyskasz kompetencje cenione przez najlepszych specjalistów w zakresie implantologii.

 

Kursy implantologiczne dla asystentek — dlaczego warto wybrać DSI?

O merytorykę naszych szkoleń dba rada programowa złożona z uznanych lekarzy naukowców, będących reprezentantami wszystkich dziedzin stomatologii: od periodontologii po chirurgię szczękową. Zajęcia przeprowadzane są przez wybitnych praktyków, na co dzień mających do czynienia z najnowocześniejszymi technologiami. Każdy z nich z pasją dzieli się wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Dzięki temu zajęcia są ciekawe i odpowiednie dla osób na wszystkich poziomach zaawansowania.

Szkolenia z cyklu:

Profesjonalna asysta implantologiczna

Data

Data Lic. hig. stom. Laura Grzegółkowska

Data DSI – Dental Skills Institute, ul. Piaskowa 4 lok. U3, Warszawa dojazd

Data 1190 PLN brutto (967,48 PLN netto)

Szkolenia skierowane są do asystentek/ów oraz higienistek/ów stomatologicznych pragnących zdobyć lub poszerzyć wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z zakresu implantologii i przygotowania zabiegów implantologicznych. Udział w szkoleniu pozwala zbudować zgrany, profesjonalny oraz kompetentny zespół i jest szczególnie polecany asystentkom/om, których lekarze rozpoczynają przygodę z implantologią.

 

Program:

– Wprowadzenie do implantologii, budowa i rodzaje implantów.

– Anatomia dla implantologa.

– Procedura wszczepiania implantów – pokaz i ćwiczenia na modelach fantomowych.

– Rola Higienisty/tki i Asystenta/ki w leczeniu implantologicznym oraz powodzeniu leczenia, utrzymaniu trwałych rezultatów oraz zapewnieniu satysfakcji i komfortu pacjenta.

– Wyposażenie gabinetu.

– Omówienie i zaprezentowanie niezbędnych sprzętów, narzędzi chirurgicznych, instrumentarium implantologicznego, materiałów.

– Omówienie różnych stref sterylności.

– Etapy wydzielenia i przygotowania strefy bezpośredniej sterylności i procedura zachowania łańcucha sterylności – omówienie teoretyczne i zajęcia praktyczne w gabinecie.

– Metody dezynfekcji – omówienie teoretyczne i zajęcia praktyczne w gabinecie.

– Procedura przygotowania gabinetu do zabiegu i poprawnego rozłożenia instrumentarium – zajęcia praktyczne w gabinecie.

– Przygotowanie zespołu implantologicznego do zabiegu – zajęcia praktyczne w gabinecie.

– Przygotowanie pacjenta do zabiegu – zajęcia praktyczne w gabinecie.

– Rola asystentki podczas zabiegu.

– Odpowiednie zachowanie zespołu implantologicznego i efektywny sposób komunikacji z pacjentem.

– Postępowanie po zabiegu.

– Opieka nad pacjentem przed, w trakcie i po zabiegu oraz postępowanie w trakcie całego procesu leczenia i po jego zakończeniu. Opieka długoterminowa.

– Dokumenty.

– Wymogi sanepidu.

– Wprowadzenie do implantoprotetyki, w tym omówienie kolejnych etapów leczenia aż do gotowej korony.

 

 

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA – WARSZTATY I ZAJĘCIA W GABINECIE

 

– Etapy wydzielenia i przygotowania strefy bezpośredniej sterylności i procedura zachowania łańcucha sterylności.

– Procedura wszczepiania implantów – pokaz i ćwiczenia na modelach fantomowych.

– Metody dezynfekcji.

– Procedura przygotowania gabinetu do zabiegu poprawnego rozłożenia instrumentarium.

– Przygotowanie zespołu implantologicznego do zabiegu.

– Przygotowanie pacjenta do zabiegu.

 

Zabiegi regeneracyjne oczami asysty implantologicznej

Data

Data Lic. hig. stom. Laura Grzegółkowska

Data DSI – Dental Skills Institute, ul. Piaskowa 4 lok. U3, Warszawa dojazd

Data 1500 PLN brutto (1219,51 PLN netto)

Podczas szkolenia zostaną zaprezentowane różne metody odtwórcze tkanki kostnej stosowane w leczeniu implantologicznym, zarówno w wymiarze pionowym jak i poziomym. Najważniejszym celem szkolenia jest zaprezentowanie narzędzi i sprzętu używanego podczas tych zabiegów, a także prezentacja na modelach tak, aby każdy z uczestników zrozumiał na czym polega poszczególny zabieg.

Szkolenie dedykowane jest wszystkim osobom biorącym czynny udział w zabiegach implantologicznych, jak również osobom rozpoczynającym swoją przygodę z implantologią.

 

Program szkolenia:

 

– Zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej metodą zamkniętą

– Zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej metodą otwartą

– Zabieg sterowanej regeneracji kości

– Zabieg rozszczepiania wyrostka zębodołowego

– Atraumatyczne ekstrakcje zębów

 

W cenie szkolenia uwzględnione są również:

 

– Materiały edukacyjne w formie drukowanej

– Materiały szkoleniowe dla uczestników zużywane podczas warsztatów

– Lunch, przekąski i przerwy kawowe

– Certyfikat

OPINIE ABSOLWENTÓW ASYSTY IMPLANTOLOGICZNEJ

Strzałka Strzałka

Laura bardzo szczegółowo i wyczerpująco wytłumaczyła przebieg zabiegu implantologicznego, sposób przygotowania gabinetu i pacjenta. Cierpliwie i rzeczowo odpowiadała na pytania, dzięki czemu wiele wątpliwości zostało rozwianych. Jeśli kolejne szkolenie implantologiczne to tylko tu.

Asyst. stom. Marta Lewucha, Wrocław, Profesjonalna asysta implantologiczna

Szkolenie przeprowadzono w sposób rzetelny i profesjonalny. Będę bardzo dobrze wspominać spotkanie z Laurą jak i nowo poznanymi koleżankami z branży!

Hig. stom. Anita Śliwskowska, Sztokholm

Laura mówi językiem prostym i zrozumiałym dla osoby, która wcześniej nie miała styczności z implantologią. Potrafi słuchacza zainteresować oraz sprawić, że implantologia staje się ciekawą dziedziną. Dużo przydatnej wiedzy. Zajęcia praktyczne pokazują w bardzo realistyczny sposób jak zabieg wszczepienia implantu wygląda.

Hig. stom. Anna Ostrowska, Gdańsk

Gorąco polecam. Profesjonalne podejście. Miła i sympatyczna Pani prowadząca. Solidne przygotowanie pod względem treści, materiałów i części praktycznej.

Aneta Jarosz, Raciborz